Nuostatai.

2017 m. krepšinio turnyro „Kam virš 40!!!“ nuostatai

 1. TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

-          populiarinti krepšinio žaidimą,

-          skatinti žmones aktyviai sportuoti, turiningai praleisti laisvalaikį,

-          išaiškinti stipriausias komandas.

2. VADOVAVIMAS IR VYKDYMAS

Turnyrą organizuoja ir vykdymą koordinuoja Akmenės rajono sporto centras ir Akmenės rajono krepšinio klubas „Akmenė“. Vyriausias teisėjas Saulius Momkauskas, jis priima visus sprendimus, susijusius su šiuose nuostatuose nenumatytais atvejais.

3. DALYVIAI IR VYKDYMO LAIKAS

Turnyre gali dalyvauti visos pageidaujančios Akmenės rajono įmonių, įstaigų, mokyklų ir kitaip susibūrusios komandos, ar aplinkinių rajonų komandos. Komandų nariai privalo turėti tvarkingą, vienodą sportinę aprangą su gerai matomais numeriais. Komandų vadovai pirmosioms rungtynėms pateikia paraišką, kurioje žaidėjai pasirašo atsakantys už savo sveikatą. Paraiškoje nesantys asmenys neturi teisės dalyvauti pirmenybėse. Paraiškoje gali būti įrašyti iki 16 žaidėjų. Turnyre gali dalyvauti žaidėjai gimę 1977 metais ir vyresni. Paraiškos papildymas ir žaidėjo registravimas galimas iki antrųjų komandos rungtynių pradžios.

Atkrintamosiose rungtynėse gali dalyvauti visi nuo pradžių registruoti žaidėjai, o naujai registruoti privalo sužaisti 2 reguliariojo sezono rungtynes joje.

2016 m. krepšinio turnyras „Kam virš 40!!!“ vykdomos sausio–kovo mėnesiais Naujosios Akmenės sporto rūmų sporto salėje, esant reikalui ir kitose rajono krepšinio aikštelėse.

Turnyre dalyvaujančioms komandoms nustatytas starto mokestis: visoms komandoms – 150 EUR (vienas šimtas penkiasdešimt eurų). Likusias turnyro organizavimo išlaidas dengia AB „Akmenės cementas“.

4.  TURNYRO  VYKDYMO  SALYGOS

2017 m. krepšinio turnyras „Kam virš 40!!!“ bus vykdomos etapais:

I etape varžybos vykdomos 1 rato sistema. Visos komandos susitinka tarpusavyje ir išsiaiškina turnyrinės lentelės vietas nuo 1 (pirmos) iki 6 (šeštos). Už laimėtas rungtynes skiriami 2 taškai, pralaimėtas – 1, neatvykimas – 0. Dviem komandom surinkus vienodą skaičių taškų, pirmenybė teikiama jų tarpusavio susitikimo nugalėtojui. Surinkus vienodą skaičių taškų daugiau kaip dviem komandom, pirmenybė teikiama komandai, turinčiai daugiau laimėjimų jų tarpusavio susitikimuose. Jei viskas vienodai, vietos nustatomos pagal geresnį krepšių santykį tarp tų komandų, jei ir čia rodikliai sutampa, pirmenybė teikiama komandai, turinčiai geresnį bendrą krepšių santykį .

II etape komandos žaidžia sekančiai:

Ketvirtfinalis. 1 ir 2 vietą užėmusios komandos praleidžia šį etapą. Žaidžia: 3 vietą reguliariajame sezone užėmusi komanda su 6 komanda, 4 komanda susitinka su 5 komanda. Ketvirtfinalyje žaidžiamos 2 rungtynės ir žiūrimas geresnis komandos krepšių santykis.

Ketvirtfinalyje pralaimėjusios komandos baigę pasirodymą turnyre, laimėjusios žaidžia pusfinalyje.

Pusfinalis: 1 komanda susitinka su 4-5 komanda nugalėtoja; 2 komanda susitinka su 3-6 komanda nugalėtoja. Pusfinalyje žaidžiamos 2 rungtynės ir žiūrimas geresnis komandos krepšių santykis.

Pusfinalyje pralaimėjusios komandos žaidžia dėl III vietos (dviejų rungtynių santykis), laimėjusios dėl I vietos (dviejų rungtynių santykis).

Žaidžiama pagal FIBA tarptautines krepšinio taisykles. Komandai, neatvykusiai į rungtynes užskaitomas pralaimėjimas 0:20, o antrą kartą pasikartojus neatvykimui ji šalinama iš turnyro. Žaidėjas gavęs techninę pražangą privalo susimokėti 10 EUR mokestį iki sekančių rungtynių, nesusimokėjęs mokesčio neturi teisės toliau rungtyniauti turnyre. Už diskvalifikacinę pražangą –20 EUR bauda ir diskvalifikacija 1 rungtynėms. Už grasinimą, bauginimą, įžūlų elgesį, smurtinius veiksmus teisėjų, sekretoriato, varžovų atžvilgiu rungtynių ir ne rungtynių metu – 30 EUR bauda. Ir apie tolimesnį žaidėjo, ar komandos dalyvavimą pirmenybėse sprendžia Akmenės rajono sporto centras ir Akmenės rajono krepšinio klubas „Akmenė“.

 5.  APDOVANOJIMAS

2017 m. krepšinio turnyro „Kam virš 40!!!“ komandų prizininkių dalyviai apdovanojami medaliais, komandos prizininkės taurėmis, geriausi pirmenybių žaidėjai asmeniniais prizais.

PARAIŠKOS FORMA: Paraiskos forma