Nuostatai

2016–2017 m. Akmenės rajono krepšinio pirmenybių nuostatai

 1. TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

-          populiarinti krepšinio žaidimą rajone,

-          skatinti jaunimą aktyviai sportuoti, turiningai praleisti laisvalaikį,

-          išaiškinti stipriausias rajono komandas.

2. VADOVAVIMAS IR VYKDYMAS

Pirmenybes organizuoja ir vykdymą koordinuoja Akmenės rajono sporto centras. Vyriausias teisėjas Saulius Momkauskas, jis priima visus sprendimus, susijusius su šiuose nuostatuose nenumatytais atvejais. Varžybų vyr. sekretorius Evaldas Radionovas.

3. DALYVIAI IR VYKDYMO LAIKAS

Pirmenybėse gali dalyvauti visos pageidaujančios Akmenės rajono įmonių, įstaigų, mokyklų ir kitaip susibūrusios komandos, ar aplinkinių rajonų komandos. Komandų nariai privalo turėti tvarkingą, vienodą sportinę aprangą su gerai matomais numeriais. Komandų vadovai pirmosioms rungtynėms pateikia paraišką, kurioje žaidėjai pasirašo atsakantys už savo sveikatą. Paraiškoje nesantis asmenys neturi teisės dalyvauti pirmenybėse. Paraiškoje gali būti įrašyti iki 16 žaidėjų. Paraiškos papildymas ir žaidėjo registravimas galimas iki 2016-12-01. Registruojant papildomus žaidėjus, už kiekvieną žaidėją mokama po 10 EUR. Žaidėjų perėjimas iš vienos komandos į kitą leidžiamas iki 2016-12-10, mokestis registruojant žaidėją taip pat 10 EUR ir būtinas sutikimas iš buvusios komandos.

Atkrintamosiose rungtynėse gali dalyvauti visi nuo pradžių registruoti žaidėjai, o naujai registruoti, ar perėję į kitą komandą privalo sužaisti 2 reguliariojo sezono rungtynes joje.

2016–2017 m. Akmenės rajono krepšinio pirmenybės vykdomos lapkričio–vasario mėnesiais Naujosios Akmenės sporto rūmų sporto salėje, esant reikalui ir kitose rajono krepšinio aikštelėse.

Pirmenybėse dalyvaujančioms komandoms nustatytas starto mokestis: visoms komandoms – 100 EUR (vienas šimtas eurų). Akmenės rajono sporto centro komandos atleidžiamos nuo dalyvio mokesčio. Starto mokestį būtina sumokėti iki 2016-12-20 pagal pateiktą sąskaitą. Komandai laiku nesusimokėjus mokesčio organizatoriai turi teisę pašalinti komandą iš pirmenybių. Krepšinio pirmenybių pravedimui (teisėjavimui ir apdovanojimams) lėšų trūkumas skiriamas ir projekto „Judėjimas sveikata“.

4.  PIRMENYBIŲ  VYKDYMO  SALYGOS

2016–2017 m. Akmenės rajono krepšinio pirmenybės bus vykdomos etapais:

I etape varžybos vykdomos 1 rato sistema. Visos komandos susitinka tarpusavyje ir išsiaiškina turnyrinės lentelės vietas nuo 1 (pirmos) iki 7 (septintos). Už laimėtas rungtynes skiriami 2 taškai, pralaimėtas – 1, neatvykimas – 0. Dviem komandom surinkus vienodą skaičių taškų, pirmenybė teikiama jų tarpusavio susitikimo nugalėtojui. Surinkus vienodą skaičių taškų daugiau kaip dviem komandom, pirmenybė teikiama komandai, turinčiai daugiau laimėjimų jų tarpusavio susitikimuose. Jei viskas vienodai, vietos nustatomos pagal geresnį krepšių santykį tarp tų komandų, jei ir čia rodikliai sutampa, pirmenybė teikiama komandai, turinčiai geresnį bendrą krepšių santykį .

II etape komandos žaidžia sekančiai:

Ketvirtfinalis. 1-2 vietas užėmusios komandos ilsisi, 3 komanda susitinka su 6 komanda, o 4 komanda su 5 komanda. 7 komanda baigia dalyvavimą pirmenybėse po reguliaraus sezono. Ketvirtfinalyje žaidžiamos 1 rungtynės.

Ketvirtfinalyje pralaimėjusios komandos baigia pasirodymą pirmenybėse.

Pusfinalis: 1 komanda susitinka su 4-5 komanda nugalėtoja; 2 komanda susitinka su 3-6 komanda nugalėtoja. Pusfinalyje žaidžiamos 1 rungtynės.

Pusfinalyje pralaimėjusios komandos žaidžia dėl III vietos (1 rungtynės), laimėjusios dėl I vietos (1 rungtynės).

Žaidžiama pagal FIBA tarptautines krepšinio taisykles. Komandai, neatvykusiai į rungtynes užskaitomas pralaimėjimas 0:20, o antrą kartą pasikartojus neatvykimui ji šalinama iš pirmenybių ir starto mokestis negražinamas. Žaidėjas gavęs techninę pražangą privalo susimokėti 10 EUR mokestį iki sekančių rungtynių, nesusimokėjęs mokesčio neturi teisės toliau rungtyniauti pirmenybėse. Už diskvalifikacinę pražangą –20 EUR bauda ir diskvalifikacija 1 rungtynėms. Už grasinimą, bauginimą, įžūlų elgesį, smurtinius veiksmus teisėjų, sekretoriato, varžovų atžvilgiu rungtynių ir ne rungtynių metu – 30 EUR bauda. Ir apie tolimesnį žaidėjo, ar komandos dalyvavimą pirmenybėse sprendžia Akmenės rajono sporto centras. Gavus nuobaudą paskutinėse komandos sezono rungtynėse, ji perkeliama kitam sezonui. Žaidėjui nebedalyvaujant pirmenybėse nuobaudą turi sumokėti komanda.

 5.  APDOVANOJIMAS

2016–2017 m. Akmenės rajono krepšinio pirmenybių komandų prizininkių dalyviai apdovanojami medaliais, komandos prizininkės taurėmis, geriausi pirmenybių žaidėjai asmeniniais prizais, čempionai atminimo dovanėlėmis.